Un minor de 13 ani din orașul Ocnița, a ajuns la spital, după ce a fost pălit de o mașină chiar în timp ce traversa strada pe trecerea de pietoni.
Accidentul s-a produs în această dimineață în orașul Ocnița. Șoferul, un bărbat de 47 de ani, conducând un automobil de model Dacia Logan, nu a acordat prioritate minorului și l-a lovit cu mașina în timp ce acesta traversa strada regulamentar.
Copilul a avut nevoie de îngrijiri medicale și a fost transferat la Spitalul Raional Ocnița. Alte circumstanțe ale accidentului urmează a fi stabilite.
Atenție, urmează imagini care vă pot afecta emoțional.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.