„Vreau să trăiesc”. Tânăra rămasă fără picioare după accidentul de pe Viaduct a scris un mesaj de pe patul de spital

Citește și:

Tânăra în vârstă de 25 de ani, care a rămas fără picioare în urma accidentului grav de pe Viaductul din Chișinău, în noaptea de 5 spre 6 februarie curent, cere ajutor pentru a putea face față cheltuielilor necesare pentru reabilitare. Marți a scris o postare pe contul său de Facebook de pe patul de la Spitalul de Urgență, secția Ortopedie, transmite realitatea.md

Este vorba despre Marcela Paladi.

„Șoferul unui BMW a venit peste mine strivindu-mă în momentul când încercam să scot triunghiul de semnalizare din portbagaj, deoarece mașina în care mă aflam a fost lovită de alta. Am dorit să atenționez alți participanți la trafic de pericol, dar din păcate, pe mine nimeni nu a mai reușit să mă avertizeze măcar printr-un claxon”, își amintește tânăra despre accident.

- Advertisement -

Ea spune că a avut noroc de îngeri, mulțumit tuturor celor care i-au acordat ajutor.

„VREAU SĂ TRĂIESC! M-am născut a doua oară la terapie intensivă, în momentul când mi-am revenit”, a scris ea.

Dar pentru asta are nevoie de reabilitare, tratamente ce costă, de aceea făcut un apel pe Facebook, atașând date bancare.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Uniunea Europeană oferă Republicii Moldova 148 de milioane de euro pentru securitate și infrastructura de frontieră

Uniunea Europeană va acorda Republicii Moldova un nou pachet de sprijin în valoare de 148 de milioane de euro,...

Aur balcanic pentru atleta Andreea Stavila. Sportiva din Republica Moldova a câștigat proba de 3000 m obstacole

Atleta din Republica Moldova, Andreea Stavila, a obținut medalia de aur la Campionatul Balcanic de Atletism, desfășurat în orașul...
  sursa: cursbnm.md