/FOTO/ Grav accident la Orhei. Doi bărbați au murit după ce remorca unui tractor s-a desprins și a ieșit pe contrasens

Citește și:

Grav accident pe traseul Orhei-s.Bolohan, în urma căruia au decedat două persoane.

La fața locului, polițiștii au stabilit preliminar că un bărbat de 46 de ani, conducând un tractor de model Lovol 904 cu remorcă, deplasându-se din direcția satului Baghea spre satul Bolohan și având în calitate de pasageri în remorcă doi bărbați de 34 și 38 de ani, din mers a căzut dispozitivul de cuplare a remorcii.

În rezultat, remorca a derapat pe partea dreaptă a carosabilului, inversându-se, iar cei doi pasageri din cauza leziunilor primite – au decedat pe loc.

- Advertisement -

Victimele activau în cadrul unei întreprinderi municipale de salubrizare.

Conducătorul fiind testat alcoolscopic, rezultatul a arătat negativ.

Pe cazul dat a fost pornit un proces penal pentru stabilirea tuturor circumstanțelor.

Atenționăm cetățenii că nerespectarea regulilor de circulație rutieră și a normativelor tehnice poate avea consecințe grave.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Tânăr reținut la Bălți după ce a încercat să înșele o femeie de 89 de ani prin schema „ruda implicată în accident”

Un tânăr de 20 de ani a fost reținut de polițiștii și procurorii din Bălți, fiind suspectat de implicare...

/FOTO/ Amenzi de peste 25 de mii de lei aplicate de inspectorii de mediu din Bălți. Prejudicii de aproape 69 de mii de lei...

Inspectorii de mediu din Bălți au desfășurat recent acțiuni de verificare și control în teritoriu pentru a monitoriza respectarea...
  sursa: cursbnm.md