Polițiștii de frontieră din nordul țării decorați cu distincții MAI și IGPF

Citește și:

Polițiștii de frontieră din Direcția regională NORD au fost decorați cu distincții MAI și IGPF în semn de apreciere pentru îndeplinirea cu demnitate a misiunilor de serviciu în perioada pandemică.

Șeful Poliției de Frontieră, Corneliu Groza, și-a exprimat recunoștința față de polițiștii de frontieră.

„Noi am fost primii care ne-a ciocnit cu problemele aceste pandemii. Noi am fost primii care am sensibilizat conaționalii, dar și cetățenii străini, privind pericolul acestui virus și importanța protecției individuale. Pentru acest lucru vă mulțumesc și vreau să cred că în continuare vom da dovadă de înțelegere și mobilizare în desfășurarea acțiunilor de prevenire și combatere a răspândirii noului tip Coronavirus. Mă mândresc cu fiecare dintre voi și apreciez înalt munca voastră, deloc ușoară în prezent”, a menționat Corneliu Groza.

Întâlnirea cu efectivul din subdiviziunile Direcției a avut loc la punctul de trecere Otaci, unicul post de frontieră care în prezent este deschis traficului pentru călători la frontiera de nord a țării.

- Advertisement -

Amintim că mai mult de o lună în nordul țării este funcțional doar punctul de trecere Otaci-Moghileov-Podolsk.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Cum să vă plimbați animalele de companie în siguranță pe timp de caniculă

Temperaturile ridicate din sezonul estival pot reprezenta un pericol nu doar pentru oameni, ci și pentru animalele de companie....

Patru medalii pentru Republica Moldova la Olimpiada Balcanică de Matematică pentru Juniori

Lotul olimpic al Republicii Moldova a obținut două medalii de argint și două medalii de bronz la Olimpiada Balcanică...
  sursa: cursbnm.md