/VIDEO/ Urologul Serghei Cozub se află în reanimare după al treilea accident vascular cerebral

Citește și:

Serghei Cozub, chirurg urolog din Bălți, condamnat în noiembrie 2024 și aflat în prezent în regim deschis la penitenciar, a fost urgent spitalizat în secția de reanimare la Spitalul Sfânta Treime din capitală după ce a suferit un al treilea accident vascular cerebral pe 27 martie 2025.

Potrivit soției sale, Dana Cozub, consecințele acestui AVC au fost extrem de grave. Astăzi, 3 aprilie, medicii vor organiza un consiliu pentru a stabili pașii următori în tratament, având în vedere că Cozub suferă de un anevrism la inimă, iar intervențiile chirurgicale clasice nu sunt posibile. În continuare, se preconizează o operație riscantă pe inimă deschisă.

- Advertisement -

Precizăm că medicul urolog Sergiu Cozub și-a aflat sentința finală după ce magistrații de la Curtea de Apel Bălți s-au pronunțat, pe 6 noiembrie.

Te-ar putea interesa și

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

/INFOGRAFICĂ/ Bacalaureatul 2026 a scris istorie. Avem o creștere a numărului elevi cu zece pe linie

Rezultatele preliminare ale examenului de bacalaureat din acest an arată cea mai bună performanță din ultimii ani. 85 de...

/VIDEO/Profesorul de muzică din raionul Drochia, bănuit că a ucis doi polițiști la Sîngerei, ajunge astăzi în fața judecătorului

Șoferul de 51 de ani, profesor de muzică din satul Pelinia, raionul Drochia, urmează să fie prezentat astăzi, 25...
  sursa: cursbnm.md